O mně

Jmenuji se Jana Zimčíková a narodila jsem se v roce 1992 v Bílovci. Až do svých 22 let jsem žila v Ostravě. Nyní žiju společně se svým manželem a synem v Děrném, nedaleko Fulneku.

Nikdy mě nenapadlo, že bych mohla být fotografkou. První zrcadlovku (byl to Nikon D90) jsem si koupila prostě proto, abych měla hezčí rodinné fotky a fotky z výletů. Měla jsem tenkrát sice lepší kompakt, jenže se zrcadlovkou přece vyfotím daleko hezčí fotky!

Za nedlouho jsem však zjistila, že hezčí fotky nedělá zrcadlovka sama o sobě. Že nestačí zapnout automatický režim a prostě cvakat a že se asi budu muset naučit něco víc. A tak jsem se začala po malých krůčcích učit nejprve vše okolo zrcadlovky samotné, o jejím nastavování a ovládání. A během toho učení mi došlo, že mě to vlastně tak moc baví, že bych chtěla umět daleko víc, a tak jsem začala studovat i kompozici, světlo, post proces a mnoho dalšího a sledovala jsem ostatní fotografy jejichž práce se mi líbila. A studuji neustále a moje studium nebude asi nikdy u konce. Nikdy totiž nebudu tak dobrá, abych nemohla být ještě lepší. 🙂

Zaměřuji se především na focení dětí, novorozenců neboli newborn focení, těhotenské focení, rodinné focení, portréty i budoir focení a fotím také svatby. A když mi zbyde volný čas, moc ráda fotím zvířata.

Focení mě neskutečně baví, každé focení s Vámi si užívám a snažím se, abyste si ho užili i Vy. Mám ráda pozitivní a veselé lidi a při focení preferuji přátelskou a uvolněnou atmosféru. Protože focení je pro mě práce i koníček, snažím se být kreativní a na každé focení vymýšlet něco nového, ale nebráním se ani Vašim vlastním nápadům a inspiracím.

Jako fotografka působím převážně v Moravskoslezském kraji (Ostrava, Opava, Frýdek-Místek, Nový Jičín…), ale nemám problém fotiti ani v jiných koutech republiky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *