Informace newborn focení

Pro focení miminek je nejvhodnější doba během prvních 14 dní života. Ideálně je to 6 nebo 7 den po narození. Je to proto, že miminka jsou v této době ještě hodně spavá a tím pádem se vyfotit nechají a práce s nimi je jednodušší a samozřejmě pro miminko i nejšetrnější, protože zkrátka celé focení prospinká.

Ještě z porodnice, do tří dnů od porodu, mi napíšete, že už je miminko na světě a pokud budete oba zdraví, tak se domluvíme na přesném termínu focení.

Pokud budete chtít pro miminko něco speciálního na focení (plyšáčka, oblečení…), tak si samozřejmě můžete přinést, ale nemusíte nosit nic, mám všechny možné rekvizity a doplňky na focení, takže se nemusíte o nic starat.

Fotím vždycky převážně fotky miminka a potom také nějakou fotku s maminkou, s tatínkem, případně samozřejmě se sourozencem. Pokud byste chtěli více společných fotek, napište mi dopředu jakou máte představu a domluvíme se.

Oblečení rodičů a sourozenců je vhodné sladit ideálně nakombinovat nějaké dvě barvy v podobných odstínech. Převléct i upravit se klidně můžete u mě. Kdybyste potřebovali poradit, klidně se na mě obraťte. Miminku oblečte něco, co se bude dát jednoduše svléknout, například zavinovací body, košilku apod. Nejsou vhodná body přes hlavičku.

Pro jistotu bych Vás ještě ráda upozornila, že novorozenecké focení může trvat klidně i 4 hodiny, podle toho, jak je miminko naladěné. Pro jistotu upozorňuji, protože někteří tatínci na to nejsou připraveni a pak jsou špatně naladění, že to tak dlouho trvá. Pro sourozence, se u mě vždycky najde něco na hraní. 😉

Pokud bude mít miminko dudlík, určitě jej vemte s sebou, značně to usnadní a urychlí focení. Jestli Vás napadají další otázky, nebojte se na cokoli zeptat.

🙂

Těším se na Vás, Janča 😉